„Vlantana“ veikla Norvegijoje gali baigtis Parašyta lapkričio 28, 2019, autorius .

Jungtinė profesinių sąjungų federacija (Fellesforbunde) tiki, kad „Vlantana“ Norvegija taps praeitimi po to, kai buvo atskleistas bendrovės vykdomas  didelis socialinis dempingas.

„Vlantana“ yra Lietuvos transporto įmonė, kuri 2012 m. Įsikūrė su savo įmone Norvegijoje. Bendrovė Norvegijoje dirba garsioms įmonėms „PostNord“, „Schenker“, „Asko“ ir „Mowi“.

Norvegijos sunkvežimių savininkų asociacijos (NLF) atskleisti duomenys parodė, kad „Vlantana“ sistemingai dempinguoja Norvegijoje dirbančių vairuotojų atlyginimus.

Bendrovė pildė dvigubus valandinius grafikus, norėdama paslėpti kur kas mažesnius atlyginimus, nei leidžiama. Iš sutarčių matyti, kad vairuotojai buvo įdarbinti tik puse etato, ir iš  faktinių darbo valandų matyti, kad  dažnai būdavo dirbama dešimt, ir vienuolika ar net dvylika valandų. per parą.

Norvegijoje sunkvežimių vairuotojų darbo užmokestis yra nustatytas. Tai reiškia, kad visi  net komandiruotieji  į Norvegiją užsienio vairuotojai privalo gauti norvegišką atlyginimą ir darbo sąlygas. Tai reiškia, kad minimalus atlyginimas yra 175,95 NOK (17,398 Eur) per valandą.

Anot NRK, „Vlantana“ turi tris savaites sutvarkyti savo verslą Norvegijoje, kitaip gali prarasti transporto licenciją šioje šalyje, sako NRK Norvegijos viešųjų kelių administracijos Nusikalstamumo skyriaus viršininkas Jonas Molnesas.

 

Norvegijos „Vlantana“ jau seniai tvirtino, kad dauguma vairuotojų buvo įdarbinti 50 proc. Pareigybių, tačiau anksčiau šią savaitę surengtoje spaudos konferencijoje vadovybė sutriko dėl pateiktos dokumentacijos. Tuomet įmonė viską pripažino, tačiau atsiprašė, kad nepakankamai gerai žino Norvegijos teisės aktus.

Atskleisti duomenys paskatino „Asko Norway“ ir „Schenker“ Norvegijoje nutraukti su „Vlantana“ sudarytus susitarimus, o dvi didžiausi bendrovės klientai „Mowi“ ir „Postnord“ vis dar laukia.

Naujausia žinia, kad Norvegijos viešųjų kelių administracija pranešė įmonei, kad trūksta dokumentų apie vairuotojų vairavimo ir poilsio laiką. Mortenas Hagenas, kolektyvinių derybų skyriaus sekretorius, mano, kad Vlantana veikla Norvegijoje artėja prie pabaigos.

-Turime žinių apie transporto bendroves iš Lietuvos, mūsų nenustebino NLF atskleisti duomenys. Yra tik viena priežastis, kodėl jos  gali konkuruoti Norvegijos rinkoje, ir tai yra kaina. „Vlantana“ yra viena iš jų bendrovių, įsitvirtinusi savo įmonėje Norvegijoje. Šis kvapas, manau, privers juos nebematyti priežasties tęsti veiklą Norvegijoje su Norvegijos atlyginimu ir darbo sąlygomis. Manau, kad Vlantana Norvegija greitai taps istorija, sako jis.

– Ką Transporto darbuotojų profesinė sąjunga ar dabar jungtinė federacija (Fellesforbunde) nuveikė su „Vlantana“?

Su vairuotojais ir kompanija bendravome prieš porą metų, tačiau vairuotojai ir įmonės  vadovai nesileido į dealogą. Nuo tada nepadarėme jokios pažangos. Net pasklidus informacijai apie šią bylą neturime informacijos apie prašymus tapti profesinės sąjungos nariais sako Marten Hagenas Fellesforbunde atstovas..

Jonas Johannessenas,  vyriausiasis „Schenker“ jungtinės konfederacijos atstovas, džiaugiasi, kad jo įmonė nutraukė kontraktą su „Vlantana“ .

-„ Mes norime, kad transportuotojai mokėtų tiek, kiek turėtų mokėti vairuotojui, ir tai rodo, kad „Schenker“ turi tvirtas pozicijos pramonėje ir nenori konkuruoti socialinio dempingo sąskaita.“ , sako Jonas Johannessenas.

Jis mano, kad „Vlantanos“ skandalas padarys teigiamą įtaką pramonei ir kad jis bus aštresnis.

– Tai, kad „Vlantana“ prarado pagrindinius klientus, tikriausiai reikš, kad kitos įmonės ateityje nedrįs bandyti mokėti mažiau nei nustatyta. Todėl toks informacijos atskleidimas rodo geras pavyzdį,  be abejo, ketiname ir toliau tikrinti, ar vairuotojai gauna atlyginimą, kuri jie privalo gauti Norvegijoje “, – pabrėžia Jonas Johannessenas. Gali prarasti licenciją

Norvegijos jungtinė profesinių sąjungų federacija  „.Fellesforbundet“

Straipsnis norvegų spaudoje

Leave a Comment

If you would like to make a comment, please fill out the form below.

Name (būtina)

Email (būtina)

Interneto puslapis

Komentarai

© Copyright Vairuotojų profesinė sąjunga - Powered by Wordpress - Designed by Speckyboy. Enjoy with a Whopper Meal & Large Coke.